Преса

Додаток «Кримський діалог» № 1(40)
субота 15 січня 2005 р.


НА КРИЛАХ ПІСНІ

    Кожна чергова збірочка пісень кримського композитора з Роздольненського району, вчителя за фахом Віталія Лазаренка неодмінно привертає увагу викладачів музики і співів, вчителів-україністів, клубних працівників.

    І пісенник «Намалюю небо» (вже п'ятнадцятий!), що вийшов друком минулого року, не є вийнятком. Він всеохопно розкриває і композиторсь кий, і поетичний таланти автора. Укладаючи це видання, В.Лазаренко знову, як він сам зазначає у передмові, прожив зі своїми піснями ціле життя, адже створювались вони до сімейних урочин і звучали спочатку у сімейному колі. «Співали їх ми з дружиною Олею, співали наші діти Наталка і Тарас. У сім'ї ми завжди пам'ятали: мусимо виховувати дітей на українських традиціях».

    До збірника увійшло три десятки творів, написаних у різні роки на слова відомих українських, у тому числі кримських поетів, а також самого Лазаренка. Серед них пісні «Мамина мова» (слова Л. Пилип'юк), «Одолень-трава» (слова М. Ковтонюка) та «Чумацькі шляхи» на слова М. Тібія, відзначені дипломами на всеукраїнських фестивалях.

    «Пісня відкриває перед дитиною красу світу», — зауважував свого часу відомий педагог Василь Сухомлинсь кий, і сучасні освітяни, знаючи це, намагаються популяризувати серед дітей народні пісні, в яких відображені доля народу, його духовність. Прислуговуються їм в цій справі і милозвучні твори Віталія Лазаренка, які за мелодикою, простотою дуже близькі до народного мелосу. Вони звучать в сценічних мініатюрах, їх використову ють працівники шкіл та дитсадків у різноманітних методичних розробках.

    Твори Віталія Лазаренка популярні не лише в Криму, а й на теренах України. А ось що написала у своєму листі до композитора вчителька з Канади Зеновія Макогін: «В моїх руках книжечка ваших пісень «Мамині турботи». Хоч вона невеличка, але цінність її невимовно висока. Це — цілюще джерельце. Нап'єшся з цього джерельця — і впевненіше ступаєш по святій своїй землі, що українською зветься... Ваші пісні знайдуть своїх виконавців, не залишиться жодної байдужої дитини, яка б знехтувала ними».

    Віталій Лазаренко кладе в основу пісень твори, які найбільше припадають до серця. Незабаром за спонсорської підтримки ВАТ «Кримський содовий завод» (голова правління — Валерій Спиця) вийде друком новий співаник композитора «Білий цвіт». Складатимуть збірку пісні на слова поетів Василя Мартинова, Петра Макухи, Олександра Лоєвського, Лілі Буджурової, Миколи Тібія та інших.